املت رولت تخم مرغ کره ای

مواد لازم

تخم مرغ: ۳ عدد

هویج: ۱ عدد (خرد شده)

پیازچه: ۱ ساقه (خرد شده)

نمک: به میزان لازم

فلفل سیاه: به میزان دلخواه

پنیر چدار یا موزارلا: برای تزیین روی رولت یا در صورت دلخواه استفاده در آن

ابتدا مایه املت را درست کنید. برای این کار تخم‌ مرغ‌ها را در یک ظرف بشکنید و با چنگال کاملا به هم بزنید تا کف کند. نمک و فلفل را به اندازه دلخواه به آن اضافه کنید. هویج و پیازچه را ریز خرد کنید. از قسمت سبز پیازچه استفاده کنید. مواد را با هم مخلوط کنید.

در یک تابه روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. البته می‌توانید از روغن کنجد هم استفاده کنید. وقتی روغن به اندازه کافی داغ شد، مایه تخم مرغ را در ماهیتابه بریزید، به طوری که کل سطح تابه را بگیرد. اجازه دهید تخم مرغ بپزد و سطح زیرین آن طلایی شود.

روی تخم مرغ را پنیر چدار یا پنیر موزارلا بریزید. حالا از یک سمت شروع به رول کردن تخم مرغ کنید و کل تخم مرغ داخل تابه را رولت کنید. طوری این کار را انجام دهید که لایه‌هایی که رول کرده‌اید، به هم بچسبند. با هر بار رول کردن، به آن فشار دهید. دوباره دو طرف رول را سرخ کنید تا طلایی شود. حرارت را قطع کنید و اجازه دهید رولت تخم مرغ و سبزیجات خنک شود. رولت را از تابه خارج کنید تا خنک شود. آن را به قسمت‌های مساوی و در اندازه دلخواه برش بزنید و سرو کنید.

تخم مرغ سرخ شده با پنیر

این روش بسیار ساده است. تخم مرغ را در تابه با کمی روغن سرخ کنید. سپس روی آن پنیر را بریزید و بگذارید کاملاً ذوب شود. در نهایت آن را با نمک و فلفل سرو کنید.

املت اسفناج مقوی برای کودکان

مواد لازم : 

  • 2 عدد تخم مرغ 
  • پیاز – اسفناج، گوجه فرنگی، زیتون، قارچ (بنابر علاقه) 
  • پنیر 
  • 2 تخم مرغ را در کاسه بریزید و آن ها را با هم مخلوط کنید تا یک بافت یک دست به دست آورید. مخلوط را در یک ماهی تابه از قبل گرم شده مانند کلوچه پهن کنید. به دلخواه پیاز، اسفناج، گوجه فرنگی، زیتون، قارچ و غیره را انتخاب کنید هر دو طرف آن را بپزید بعد از آن پنیر مورد علاقه کودکتان را بریزید.